Nie przepadam za firmą Ziaja, a mówiąc szczerze kosmetyków tej marki w ogóle nie lubię. Odkąd jako nastolatka wypróbowałam okropną serię samoopalającą Ziaja Sopot (okropną ponieważ zapach i efekt był dla mnie nie do zaakceptowania), krem pod oczy za kilka złotych który wywołał podrażnienia, mleczko do ciała Kozie Mleko, które w ogóle nie nawilżyło mojej skóry, jakiś krem do opalania Ziaja Sopot Sun, który również oceniłam dość kiepsko – po prostu uważam kosmetyki Ziaja za produkty niskiej jakości i w ogóle ich nie kupuję. Prawdę powiedziawszy nie rozumiem fenomenu tej firmy. Jednak oczywiście mimo mojej kiepskiej opinii Ziaja istnieje na rynku z ogromną wręcz ofertą produktów, które w dodatku należą do ulubionych kosmetyków wielu osób. No cóż, ludzie są różni.
Z ciekawości po latach wypróbowałam ostatnio specjalnie kilka kosmetyków Ziai (Ziaji?). Minęło sporo czasu odkąd ich używałam, więc pomyślałam: ok sporo dziewczyn na blogach i youtubie zachwala kosmetyki Ziaja to ja też jednak spróbuję. W końcu ich podstawową zaletą jest to, że są bardzo tanie, a ponoć skuteczne.
Od razu mówię, że od kosmetyków wymagam dużo i prawdę mówiąc nawet wiele drogich produktów nie spełnia moich wymagań. Co wypróbowałam od firmy Ziaja? Kilka produktów do twarzy i ciała. Prawdę mówiąc to nawet nie chce mi się pisać przenikliwych recenzji wielu z kosmetyków Ziaji, ponieważ niektóre totalnie nie są tego warte. Wszystkie produkty Ziaja, które używałam delikatnie mówiąc mnie nie zachwyciły. Nie powiem, że rozczarowały, bo niczego się po nich nie spodziewałam.
W pierwszej turze testowałam maseczki. Wielką fanką Maseczek z glinką w saszetkach Ziaja jest CallMeBlondieee, która nie raz je zachwalała za cudowne efekty, niską cenę i wydajność. Lubię Basię i jej recenzje, jakoś nabrałam do niej zaufania, więc mimo niechęci do firmy Ziaja spróbowałam jej ulubione maseczki z glinką. Zgadzam się tylko w jednym – są tanie bo jedna sztuka to koszt ok 1,50zł. Poza tym zalet brak.
Co sądzę o maseczkach z glinkami Ziaja? Próbowałam trzy, a w ofercie jest ich dwa razy tyle. Moja skóra musiała znieść:
- ZIAJA. Maska regenerująca z glinką brązową do każdego rodzaju skóry.
- ZIAJA. Maska anty-stress z glinką żółtą do każdego rodzaju cery.
- ZIAJA. Maska oczyszczająca z glinką szarą dla skóry mieszanej, tłustej trądzikowej.
Co do wydajności, to jedna saszetka z ledwością starcza na jedno użycie. Mają dziwnie glutowatą konsystencję, która ciężko się zmywa. Przesuszają skórę. Podrażniają. W ogóle żałuję, że ich próbowałam i z pewnością na julioblogu nie znajdziecie już nigdy recenzji żadnego kosmetyku do twarzy Ziaja! Oby sytucja ekonomiczna nie zmusiła mnie nigdy do kupowania ich produktów, ale nawet wtedy z pewnością poszukam czegoś innego dla mojej cery.
Szukając jakiejś zalety maseczkek z glinką Ziaja na siłę muszę przyznać że generalnie ładnie pachną. Ale poza tym, co robią dla skóry? Nie wiem, bo dla mojej NIE ROBIĄ NICZEGO DOBREGO.
Maseczki z glinkami – generalnie – należą do moich ulubionych. Ale maseczki z glinką Ziaja na tle innych które próbowałam wypadają bardzo, bardzo blado. Oczywiście na opakowaniu producent obiecuje na prawdę bardzo wiele i moim zdaniem za wiele. Nie jestem kosmetologiem, ale okiem laika muszę stwierdzić, że mają po prostu zbyt dużo zbędnych, sztucznych dodatków, co gorsza zawierają parabeny! Z pewnością nigdy więcej ich nie kupię. To tyle ode mnie. Na zakończenie zamieszczam zdjęcia, opisy i składy ze strony Ziaja i z opakowania. Mogą się Wam przydać.
1. ZIAJA. Maska regenerująca z glinką brązową do każdego rodzaju skóry
Skład: Aqua, Canola Oil, Cetearyl Ethylhexanoate, Illite, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Titanium Dioxide, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Diazolidinyl Urea, Parfum, Citric Acid
Opis producenta: Maseczka z glinką brązową (5%) przeznaczona do każdego rodzaju skóry. Uzupełnia niedobór substancji odżywczych – glinka brązowa regenerująca – surowiec naturalny z grupy minerałów ilastych, jest źródłem mikroelementów: głównie krzemu (około 50%), glinu (około 15%), żelaza (około 6%), wapnia (około 4%), potasu (3%) i magnezu (2%).
Przyspiesza regenerację skóry:
– ECO – certyfikowany olej Canola (rzepakowy) – bogaty w fitosterole, tokoferole oraz kwasy tłuszczowe. Doskonale odżywia i zmiękcza naskórek,
– ECO – certyfikowane glicerydy kokosowe – źródło NNKT bogatych w kwasy omega3 i omega6 niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry. Zapewniają wysoką efektywność ochrony warstwy lipidowej naskórka,
– prowitamina B5 – aktywnie nawilża oraz skutecznie regeneruje podrażniony naskórek.
Skutecznie wygładza drobne zmarszczki,
– proteiny ze słodkich migdałów – wyraźnie wygładzają naskórek, dając widoczne efekty liftingujące. Zapobiegają wiotczeniu skóry, wzmacniają jej strukturę i przyspieszają procesy regeneracji,
– witamina E – witamina `młodości`, neutralizuje wolne rodniki przyspieszające proces starzenia skóry.
Sposób użycia: 2 – 3 razy w tygodniu nałożyć na skórę twarzy i szyi grubą warstwę maski. Zmyć letnią wodą po około 10 – 15 minutach.
2. ZIAJA. Maska anty-stress z glinką żółtą do każdego rodzaju cery.
Skład: Aqua, Canola Oil, Cetearyl Ethylhexanoate, Illite, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Titanium Dioxide, Panthenol, C12-15 Alkyl Benzoate, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Diazolidinyl Urea, Parfum, Citric Acid
Opis producenta: Maska z glinką żółtą (5%) przeznaczona do każdego rodzaju skóry. Skutecznie łagodzi podrażnienia dzięki zawartości glinki żółtej, będącej naturalnym surowcem z grupy minerałów ilastych, bogatym źródłem mikroelementów: głównie krzemu (około 60%), glinu (około 20%) i żelaza (około 7%). Zawiera magnez, potas, fosfor oraz wapń. Prowitamina B5 – aktywnie nawilża oraz skutecznie regeneruje podrażniony naskórek. Redukuje szorstkość naskórka dzięki zawartości ECO – certyfikowanego oleju Canola – czyli oleju rzepakowego, bogatego w fitosterole, tokoferole oraz kwasy tłuszczowe. Doskonale odżywia i zmiękcza naskórek. ECO – certyfikowane glicerydy kokosowe – źródło NNKT bogatych w kwasy omega3 i omega6 niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry zapewniają wysoką efektywność ochrony warstwy lipidowej naskórka. Obecność w składzie witaminy C rozjaśnia i poprawia koloryt naskórka. Wspomagając proces wytwarzania i regeneracji kolagenu, spowalnia starzenie się skóry, a prowitamina B5 – aktywnie nawilża oraz skutecznie regeneruje podrażniony naskórek. Sposób użycia: 2 – 3 razy w tygodniu nałożyć na skórę twarzy i szyi grubą warstwę maski. Zmyć letnią wodą po około 10 – 15 minutach.
3. ZIAJA. Maska oczyszczająca z glinką szarą dla skóry mieszanej, tłustej trądzikowej
Skład: Aqua, Canola Oil, Cetearyl Ethylhexanoate, Kaolin, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Glycerin, Hydrogenated Coco-Glycerides, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Dimethicone, Titanium Dioxide, Saccharomyces/Zinc Ferment, Allantoin, Panthenol, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Buthylphenyl Methylpropional, Sodium Hydroxide
Opis producenta: Maska kaolinowa z glinką szarą do skóry mieszanej, tłustej, trądzikowej. Zmniejsza widoczność rozszerzonych porów. Glinka szara oczyszczająca – zawiera siarkę, magnez, wapń oraz mangan, jest źródłem mikroelementów: głównie krzemu (około 45%), glinu (około 30%) i żelaza (około 2,5%), normalizuje pracę gruczołów łojowych. Kompleks proteinowo – cynkowy łączy właściwości antybakteryjne cynku i łagodzące protein. Zapobiega powstawaniu podrażnień, wywołanych nadmiernym gromadzeniem się sebum na powierzchni skóry. Reguluje proces keratynizacji naskórka oraz chroni przed nadmierną utratą wody. Skutecznie łagodzi podrażnienia skóry.
Prowitamina B5 aktywnie nawilża oraz skutecznie regeneruje podrażniony naskórek.
Alantoina, pochodna mocznika o doskonałych właściwościach kojących i osłaniających naskórek, skutecznie łagodzi podrażnienia oraz zmniejsza skłonność do ich powstawania.
Sposób użycia: 2 – 3 razy w tygodniu nałożyć na skórę twarzy i szyi grubą warstwę maski. Zmyć letnią wodą po około 10 – 15 minutach.
Twoje zdanie ma znaczenie! Zapraszam do dyskusji w komentarzach
3 komentarzy do "Ziaja: 3 maseczki z glinką – nevermore"
Ja też nie lubię ziaji bo kilka kosmetyków strasznie mnie uczula. A myślałam że jestem jedyna :p
Nie, nie jesteś sama
[…] W Hebe konsultantka wykonała najpierw demakijaż mleczkiem Ziaja (co sądzę o tej firmie, a raczej czemu jej nie lubię już pisałam w poście: Ziaja: 3 maseczki z glinką – nevermore). […]