Ostatnio coraz chętniej sięgam po całkowicie naturalne, polskie kosmetyki. Tak wypróbowałam dwa sera do twarzy rodzimej marki Fitomed: antyoksydacyjne i odżywcze – obydwa olejowe. Z tej recenzji dowiecie się jak się u mnie sprawdziły.
Serum olejowe odżywcze Fitomed (15ml/24zł) i Serum olejowe antyoksydacyjne Fitomed (15ml/26zł) to naturalne mieszanki olejków zamknięte w małych opakowaniach z pompką. Początkowo zaskoczyła mnie niewielka pojemność kosmetyków – tylko 15ml – ale na szczęście wystarczy aplikować na skórę dosłownie odrobinę serum, a produkty są bardzo wydajne!
Obydwa sera Fitomed wyróżnia na tle innych kosmetyków: znakomity skład, brak jakichkolwiek konserwantów – dzięki opakowaniom typu „Airless” klasy farmaceutycznej, oraz rozsądna cena. Dlatego zdecydowałam się je wypróbować
SERUM OLEJOWE ODŻYWCZE FITOMED
Serum olejowe odżywcze Fitomed to mieszanka olejków o bogatej konsystencji. Dlatego producent szczególnie poleca je do użycia po intensywniejszym oczyszczaniu skóry.
Bardzo lubię nakładać odżywcze serum Fitomed po oczyszczających maseczkach z glinką. Mam wrażenie, że serum jest dokładnie tym, czego moja skóra wtedy potrzebuje Świetnie się wchłania, nie podrażnia mojej wrażliwej cery i już po chwili mogę dopełnić pielęgnację nakładając ulubiony krem na noc.
W składzie odżywczego serum Fitomed znajdziemy liczne, drogocenne oleje: olej z awokado, olej pestek winogron, olej orzeszków makadamia i nasion rokitnika. Jeśli dodać do tego kompleks witamin: A, E, F, lipoglicynę i koenzym Q10 otrzymujemy silnie działający produkt. Dlatego u mnie już 1-2 krople serum nałożone na noc pod krem wyśmienicie odżywiają skórę. Rano twarz wygląda na wypoczętą, jest dobrze nawilżona, sprężysta i jędrna.
Jedynym minusem odżywczego serum Fitomed jest moim zdaniem średnio przyjemny zapach. Nie jest może zniechęcający do stosowania produktu, ale bliźniacze Serum olejowe antyoksydacyjne Fitomed pachnie o wiele ładniej Mimo to kosmetyk jest wart polecenia ze względu na widoczne działanie.
Jeśli szukacie mocno odżywczego olejku do twarzy, który zapewni Waszej skórze szybką regenerację, widzicie na swojej skórze wyraźna zmęczenie i pierwsze oznaki starzenia się skóry, to serum olejowe odżywcze Fitomed będzie dobrym (i rozsądnym cenowo!) wyborem.
Serum olejowe odżywcze Fitomed (15ml/24zł)
Skład: olej z awokado, olej z pestek winogron, olej z orzeszków makadamia, olej z nasion rokitnika, witaminy A, E, F, lipoglicyna, Q10
Właściwości: Serum odżywcze to luksusowy olejek, zawierający zespół witamin oraz zimnotłoczone, nierafinowane oleje roślinne odpowiednio dobrane pod względem nienasyconych kwasów tłuszczowych. W składzie serum są kwasy Omega-6, Omega-7, Omega-9, skwalen, sterole, witaminy, mikroelementy. Serum dostarcza skórze niezbędnych substancji odżywczych, potrzebnych do zdrowego funkcjonowania naskórka.
Przeznaczenie: Serum odżywcze szczególnie jest polecane na noc oraz po peelingach, zabiegach dermabrazji i mezoterapii oraz dermorollerach. Skóra po tych zabiegach jest bardziej wrażliwa i podatna na wchłanianie substancji aktywnych. Najlepiej w tym okresie stosować wysokiej jakości kosmetyki aktywne, które nie zawierają konserwantów, barwników, kompozycji zapachowych. Takim kosmetykiem jest Serum olejowe odżywcze Fitomed.
Sposób użycia: 1-2 krople rozprowadzićna czystej skórze do uzyskania cienkiej warstwy.
Skład INCI: Persea Gratissima (Avocado) Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Linseed Acid, Capryloyl glycine, Hippophae Rhamnoides Oil, Retinyl Palmitate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract; Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Ubiquinone
* W trosce o Państwa satysfakcje, a także o zachowanie najwyższej jakości naszych produktów, sera Fitomed umieszczamy w opakowaniach typu „Airless” klasy farmaceutycznej. Dzięki rozwiązaniom tego typu, obecne naturalne substancje czynne nie wchodzą w reakcje z powietrzem, zachowując swoją skuteczność do ostatniego użycia. Zaś ergonomiczny kształt umożliwia precyzyjną i higieniczną aplikacje w każdych warunkach.
Olej z miąższu awokado jest nazywany olejem siedmiu witamin. Jest to olej bardzo odżywczy i regenerujący. Zawiera m.in witaminę A w postaci karotenów, witaminę E, C, D i K. Olej z awokado bogaty jest w kwasy tłuszczowe Omega-9 (54-74%)i Omega-6 oraz w sterole korzystne dla wzmocnienia bariery naskórkowej.
Olej z pestek winogron jest olejem o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych, zawiera głównie kwas Omega-6 (kwas linolowy 58-81%).
Olej z orzeszków makadamia tłoczony jest z orzeszków australijskiego wiecznozielonego drzewa. Aborygeni nadal chętnie spożywają te orzechy ze względu na ich walory odżywcze i prozdrowotne. Olej z makadamii w około 20% składa się z trójglicerydów kwasu palmitynowego typu Omega-7 o właściwościach antyoksydacyjnych. U człowieka ilość tego kwasu zmniejsza się wraz z wiekiem.Olej z orzeszków makadamia jest olejem nieschnącym i biozgodnym ze skórą ludzką.
Olej z owoców rokitnika zawiera największe dawki witaminy E oraz witaminy A w postaci karotenoidów (beta-karotenu, likopenu, kryptoksantyny i zeaksantyny). Karotenoidy odpowiadają za właściwości regeneracyjne, przeciwzmarszczkowe oraz antyoksydacyjne oleju.
Witaminy A i E biorą udział w „naprawie” struktur lipidowych, białek i błon komórkowych uszkodzonych przez wolne rodniki. W skład witaminy F (ekstrakt z kiełków zbożowych) wchodzą kwasy z zespołu NNKT: kwas linolowy, linolenowy, olejowy i arachidonowy. Nienasycone kwasy tłuszczowe dobrze się wchłaniają przez naskórek, upłynniają struktury lipidowe, uzupełniają ubytki cementu międzykomórkowego oraz błon komórkowych. Koenzym Q 10 to antyutleniacz, który zwiększa zapotrzebowanie komórek na tlen i pobudza je do lepszego funkcjonowania.
Olejek również zawiera rozpuszczalną w tłuszczach postać glicyny – podstawowego aminokwasu budującego kolagen. Glicyna ułatwia transport substancji czynnych i poprawia walory sensoryczne serum.
SERUM OLEJOWE ANTYOKSYDACYJNE FITOMED
Serum olejowe antyoksydacyjne Fitomed to lżejsza mieszanka olejków z pestek czarnej porzeczki, oleju z pestek granatu i oleju słonecznikowego. Ta wersja serum jest doskonała do codziennego stosowania – najlepiej na dzień. Warto wspomnieć, że antyoksydacyjne serum Fitomed jest naturalnym filtrem SPF3, a ochrony przeciwsłonecznej nigdy przecież za wiele
Nakładam Serum olejowe antyoksydacyjne Fitomed codziennie rano, oprócz dni w których wieczorem nałożyłam Serum olejowe odżywcze Fitomed, po którym rano cera jest nadal mocno odżywiona i byłoby to już za wiele dobrego 😉 Wbrew moim obawom, skóra po aplikacji serum antyoksydacyjnego Fitomed nie jest nadmiernie obciążona, ani przetłuszczona. Serum bardzo łatwo się rozprowadza i doskonale wchłania. Makijaż utrzymuje się tak samo jak zwykle. Olejki wcale nie muszą więc przetłuszczać naszej skóry, a mogą ją wspaniale pielęgnować.
Największe zalety regularnego stosowania serum antyoksydacyjnego Fitomed, które odnotowałam to wspaniałe nawilżenie i wygładzenie struktury skóry. Poza tym zauważyłam zmniejszenie zaczerwienień w strategicznych miejscach, ponieważ serum wzmacnia naczynka krwionośne. Jeśli chodzi o przyjemność stosowania serum Fitomedu, to antyoksydacyjna wersja ładnie pachnie i bardzo szybko się wchłania. Poranna aplikacja serum jest więc przyjemna i nieproblematyczna
Czy polecam Serum olejowe antyoksydacyjne Fitomed? Zdecydowanie tak! Wspaniały, naturalny skład, świetne działanie, przyjemność stosowania, duża wydajność i rozsądna cena przemawiają za jego zakupem.
Serum olejowe antyoksydacyjne Fitomed (15ml/26zł)
Skład: olej z pestek czarnej porzeczki, olej z pestek granatu, olej słonecznikowy, kwas alfa-liponowy, witaminy C i E, lipoglicyna
Działanie:Serum antyoksydacyjne to luksusowy olejek zawierający zespół witamin oraz zimnotłoczone, nierafinowane oleje roślinne o wysokiej zawartości cennych kwasów nienasyconych i substancji antyoksydacyjnych. Dostarcza skórze substancji aktywnych, potrzebnych do zdrowego funkcjonowania naskórka oraz związki o działaniu zapobiegającym starzeniu się skóry. Substancje antyoksydacyjne obecne w zastosowanych olejach roślinnych oraz witaminy E i Czapobiegają namnażaniu się wolnych rodników oraz neutralizują je w naskórku.
Przeznaczenie:Serum antyoksydacyjne polecane jest do stosowania na dzień. W upalne dni daje uczucie komfortu, a jednocześnie chroni przed promieniami UV ( SPF 2-3) i zanieczyszczonym miejskim powietrzem.
Serum antyoksydacyjne polecane jest również po peelingach, zabiegach dermabrazji oraz dermorollerach. Skóra po tych zabiegach jest bardziej wrażliwa i ma zwiększoną zdolność wchłaniania substancji aktywnych. Najlepiej w tym czasie stosować wysokiej jakości kosmetyki naturalne, które nie zawierają konserwantów, barwników, kompozycji zapachowych. Takim kosmetykiem jest Serum olejowe antyoksydacyjne Fitomed.
Właściwości: Serum antyoksydacyjne łatwo się rozprowadza, dobrze się wchłania i jest bardzo wydajne.
Sposób użycia: 1-2 krople serum rozprowadzić na czystej skórze do uzyskania cienkiej warstwy.
Skład INCI: Ribes Nigrum Seed Oil, Punica Granatum Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Alfa Liponic Acid, Capryloyl glycine, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract
* W trosce o Państwa satysfakcje, a także o zachowanie najwyższej jakości naszych produktów, sera Fitomed umieszczamy w opakowaniach typu „Airless” klasy farmaceutycznej. Dzięki rozwiązaniom tego typu, obecne naturalne substancje czynne nie wchodzą w reakcje z powietrzem, zachowując swoją skuteczność do ostatniego użycia. Zaś ergonomiczny kształt umożliwia precyzyjną i higieniczną aplikacje w każdych warunkach.
Olej z pestek czarnej porzeczki należy do trójki olejów szczególnie bogatych w kwas gamma-linolenowy GLA (zawiera go dwa razy więcej niż olej z wiesiołka). GLA należy do grupy kwasów omega-6 i do grupy witaminy F. W oleju obecne również są kwas linolowy LA (omega-6) i linolenowy ALA (omega-3). Stosunek kwasów omega-3 do omega-6 w tym oleju jest jak 1 do 5 i jest to najbardziej optymalna proporcja.
Zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych w oleju porzeczkowym wygląda następująco:
Kwas linolenowy ALA – 10-20% omega-3
Kwas linolowy LA – > 40% omega-6
Kwas gamma linolenowy GLA -13-15% omega-6
Kwas stearydynowy SDA – 2-3% omega-3 (bardzo rzadki kwas)
Oprócz kwasów NNKT w oleju z nasion porzeczki znajduje się rutyna i witamina C, korzystnie wpływająca na kondycję naczynek krwionośnych, a także witaminy PP, E, K i D.
Olej z pestek granatu – pestki granatu są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz unikalnego (> 70%). Kwas punikowy jest koniungacją kwasów linolenowych i nazywany jest super kwasem CLA. Kwas punikowy wpływa korzystnie na regenerację układu pokarmowego, układu kostnego (zwiększa gęstość kości). Olej zawiera wysokie dawki gamma-tokoferolu, polifenoli i fitosteroli, ma wysoki potencjał antyoksydacyjny. W kosmetyce używany jest jako substancja czynna, stymuluje podziały korneocytów, pogrubia naskórek, ogranicza powstawanie nowych naczyń krwionośnych, zapobiega zmianom nowotworowym.
Olej słonecznikowy – nierafinowany, zimnotłoczony olej, zawiera szereg nienasyconych kwasów tłuszczowych, dobrze się wchłania i stanowi dobrą, hipoalergiczną bazę dla aktywnych olejów roślinnych oraz substancji czynnych. Kwas alfa-liponowy – silny antyoksydant i suplement diety podobny w swoim działaniu do witaminy, zwiększa skuteczność witaminy E i C dzięki rozpuszczalności w tłuszczach i w wodzie potrafi zwalczać wolne rodniki w środku komórki i na zewnątrz niej.
Witamina E i C – popularne i bardzo pożyteczne witaminy, antyoksydanty wykorzystywane nie tylko w kosmetyce. Wymiatają wolne rodniki, synergicznie działają z rutyną (witamina P obecna w oleju z nasion porzeczki) oraz innymi polifenolami. Witamina E przerywa łańcuch reakcji wolnorodnikowej, zapobiega utlenianiu lipidów. Witamina C neutralizuje wolne rodniki do związków o mniejszej toksyczności, regeneruje witaminę E.
Lipoglicyna – rozpuszczalna w tłuszczach postać glicyny, podstawowego aminokwasu budującego kolagen. Glicyna ułatwia transport substancji czynnych, poprawia walory sensoryczne serum. Poprawia wchłanialność i walory sensoryczne olejku.
Sera olejowe to pierwsze kosmetyki polskiej marki Fitomed, z którymi miałam do czynienia. Zdecydowanie jestem zadowolona przede wszystkim z ich działania. Podobają mi się jednak również estetyczne opakowania, które są wygodne i higieniczne w użytkowaniu. Chętnie wypróbuję jeszcze inne kosmetyki tej marki, bo wybór mają naprawdę spory!
Pozytywna refleksja na zakończenie tej recenzji jest jeszcze taka, że aby otrzymać kosmetyk wysokiej jakości nie trzeba wydawać fortuny Wystarczy szukać polskich produktów i… czytać składy.
Dajcie znać czy miałyście do czynienia z kosmetykami Fitomed i co polecacie
Twoje zdanie ma znaczenie! Zapraszam do dyskusji w komentarzach
23 komentarzy do "Sera olejowe Fitomed – jak się u mnie sprawdziły?"
Nie miałam jeszcze okazji używać niczego z tej firmy ale muszę przyznać że oba serum zapowiadają się interesująco.
Serum olejowe odżywcze i antyoksydacyjne to moje pierwsze kosmetyki Fitomed. Jestem bardzo zadowolona, więc na pewno bardziej się zainteresuję pozostałymi produktami z ich oferty.
U mnie zimą zawsze musi być tradycyjny krem do cery suchej. Bez niego nie ma zimy!
Zaciekawiłaś mnie Mila, skoro to Twój zimowy ulubieniec to też muszę się nim zainteresować.
Moim zdaniem polskie kosmetyki nie mogą być dobre. Może jestem uprzedzona, ale jakoś mam pewne wątpliwości.
Długo tak trochę myślałam, zwłaszcza po przetestowaniu kilku niedrogich produktów Ziaja. Przez tą firmę naprawdę się zniechęciłam, ale wtedy nie czytałam składów. Teraz nie tylko czytam obietnice producenta, ale przede wszystkim składy. Wiem czego unikać, a co moja skóra szczeólnie lubi, więc łatwiej mi dobierać pielęgnację i nie trafiać na buble. A one trafiają się zawsze i wśród marek polskich i zagranicznych, a nawet wśród produktów selektywnych niestety.
U mnie świetnie sprawdza się żel ziołowy do mycia twarzy z mydlnicą lekarską z fitomedu. Super matuje, nie obsusza i kosztuje 10zł. I jeszcze krem nr 11. Moji ulubieńcy od dłuższego czasu nie prędko z niech zrezygnuję.
Widzę coś ciekawego dla posiadaczek skóry tłustych i mieszanych Super, że można znaleźć dobre produkty w tej cenie.
Ostatnio też dałam szansę polskiej firmie – Liqpharm i jestem zadowolona z ich produktu Jest to akurat serum z witaminą C. Może kiedyś skuszę się na wypróbowanie oferty Fitomed.
Pierwszy raz spotykam się z marką Liqpharm, muszę się zainteresować
Czy wie Pani, gdzie można obecnie kupić dobry żel aloesowy? Tego z Organic Heaven, który Pani polecała, niestety nigdzie nie mogę znaleźć…
Dostaję dużo pytań o żel aloesowy z Organic Heaven i pod jego recenzją pisałam że jest niestety na razie wycofany ze sprzedaży. Taką informację dostałam od dystrybutora. Nie wiem czy na stałe, ale mam nadzieję że nie bo ciężko jest kupić czysty żel aloesowy bez dodatków. Jeśli trafię na godny zamiennik na pewno napiszę o nim na JulioBlogu. Tak samo jeśli czegoś się dowiem w sprawie dostępności Żelu aloesowego Organic Heaven.
Ciekawa recenzja Julia. Teraz jest dla mnie dobry czas na olejowanie Nic jeszcze nie miałam z Fitomed jakoś tak kojarzyli mi się z kremami dla babć No ale może zmienię zdanie skoro Ty polecasz.
Dziękuję Wydaje mi się, że to że marka jest długo na rynku nie musi oznaczać że jest przedpotopowa. I może mieć nowoczesne produkty. Chciałam się właśnie przekonać o tym na własnej skórze i obydwa sera Fitomed których używałam są jak najbardziej godne uwagi.
Recenzja w punkt. Akurat szukam jakiegoś dobrego olejku i coś czuję że serum antyoksydacyjne mogłoby się u mnie sprawdzić. Skład ma super.
Bardzo mi miło, że trafiłam z recenzją i mam nadzieję że antyoksydacyjne serum Fitomed się u Ciebie sprawdzi
Uwielbiam szampony z fitomeda. Świetnie myją włosy, nie plącząc ich przy okazji. To jest to co lubię.
Widziałam na stronie że Fitomed wybór szamponów ma naprawdę spory. Trzeba będzie wypróbować
Ja jestem zadowolona z tej marki, bo tak się składa, że mają na prawdę fajne i niedrogie kosmetyki 😉
Próbowałam to serum odżywcze i dla mnie jest niestety za tłuste. Nie odpowiadał mi też zapach więc oddałam mamie :p Mama mówi że jest super Chyba wygląda na to że do dojrzałej skóry się sprawdza Dla mnie było plusem że nie zapycha porów. Może zostawiłabym je na zimę żeby mieszać z kremem albo do maseczek ale przez ten zapach już nie miałam ochoty nic z nim próbować
Najważniejsze że kosmetyk się nie zmarnował i znalazł nową właścicielkę, która jest z niego zadowolona
W moim przypadku olejki przesuszają skórę. Może to paradoks ale tak u mnie jest. Dlatego jak widzę w składzie kosmetyków czy właśnie serum olejki to rezygnuję. O dziwo moje włosy natomiast uwielbiają olejowanie Rosną mocne i zdrowe. Żeby nie marnować olejków które miałam zużyłam ich właśnie do włosów Jednak do twarzy olejki są dla mnie wykluczone. Ciekawe czy tak zawsze zostanie.
Może się zdarzyć że oleje wysuszają skórę, zwłaszcza stosowane codziennie. Przy używaniu ich 1-2 razy w tygodniu nie powinno być takiego problemu.