Moje TOP 5 w pielęgnacji cery bardzo wrażliwej

Są kosmetyki, które działają tak dobrze, że stale się do nich wraca. Dzisiaj zaprezentuję Wam moje Top 5 w pielęgnacji cery bardzo wrażliwej.

Każdy z kosmetyków używam od wielu miesięcy a nawet lat i od początku sprawdzały się doskonale do mojej bardzo wrażliwej skóry. Prawie wszystkie produkty które wybrałam do tego zestawienia dostępne są w mini wersjach. Dlatego podczas wakacyjnych wyjazdów nie trzeba zmieniać pielęgnacji, czego – jak wiemy – ultra wrażliwa skóra bardzo nie lubi. Zapraszam!

julioblog.pl kosmetyki do skóry ultra wrażliwej bardzo polecane produkty cera mega wrażliwa bardzo

Dermatologiczna emulsja myjąca do cery ultrawrażliwej Micellis BASICLAB, Woda termalna Eau Thermale Avène oraz Kojący płyn micelarny do cery wrażliwej i nadwrażliwej MicellAIR Nivea, oraz Rozświetlający nawilżacz skóry na dzień i na noc Glov Lotion Hada Labo Tokyo i Wielofunkcyjny żel aloesowy Holika Holika Aloe 99%.

1. Dermatologiczna emulsja myjąca do cery ultrawrażliwej MICELLIS BASICLAB

Dermatologiczna emulsja myjąca do cery ultrawrażliwej Micellis BasicLab to rewelacyjnie oczyszczający produkt do twarzy, który jednocześnie jest bardzo delikatny dla skóry. Konsystencją przypomina mi Cetaphil, albo żel oczyszczający Foreo, jednak ma łagodniejszy zapach i leciutko się pieni. Emulsja BasicLab radzi sobie świetnie z wszelkimi zanieczyszczeniami cery – nawet wysokim filtrem słonecznym, czy też makijażem. W ogóle nie podrażnia ani nie wysusza skóry. Już nie pamiętam co to jest ściągnięta, czy zaczerwieniona cera po oczyszczaniu. Emulsja nie wysusza skóry, ale też nie pozostawia żadnej tłustej warstwy która mogłaby podrażniać. Dlatego stale do niej wracam. Poza powyższymi zaletami Dermatologiczna emulsja BASICLAB ma jeszcze jedną – jest megawydajna. Można ją kupić w dwóch pojemnościach: 100ml (39,90zł) oraz 300ml (79,90zł), przy czym mniejsza wersja wystarcza na wiele tygodni.

Dermatologiczna emulsja myjąca do cery ultrawrażliwej BASICLAB – składniki: Aqua, Cetearyl Alcohol, Shea Butter Ethyl Esters, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl/Capryl Glucoside, Glycerin, Squalane, Glyceryl Stearate SE, Panthenol, Sucrose Stearate, Inulin, Betaglucan, Ceramide NP, Ceramide AP, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Glucose, Saccharide Isomerate, Borago Officinalis Seed Oil, Gluconolactone, Allantoin, Tocopherol, Calcium Gluconate, Lactic Acid, Citric Acid, Sodium Citrate, Xanthan Gum, Polyaminopropyl Biguanide, Sodium Benzoate

Dermatologiczna emulsja myjąca do cery ultrawrażliwej BASICLAB, Woda termalna Eau Thermale Avène oraz Kojący płyn micelarny do cery wrażliwej i nadwrażliwej MicellAIR Nivea.

Dermatologiczna emulsja myjąca do cery ultrawrażliwej BASICLAB, Woda termalna Eau Thermale Avène oraz Kojący płyn micelarny do cery wrażliwej i nadwrażliwej MicellAIR Nivea.

2. Woda termalna Eau Thermale Avène 

Woda termalna to mój must have od lat, zwłaszcza latem. Atomizer rozpyla fantastyczną chłodzącą mgiełkę, która nie może się równać z żadnym sprayem mgiełek do twarzy które stosowałam. Woda termalna przyjemnie orzeźwia i koi skórę. Małą wersję biorę zawsze do samolotu, gdzie powietrze jest suche, a mała wersja Eau Thermale Avène 50ml (15,99zł w Super Pharm) mieści się w bagażu podręcznym. Wodę termalną można używać również na makijaż – wtedy ściągamy pudrowość i wygląda bardziej naturalnie, albo przed nałożeniem pielęgnacji aby dodatkowo ukoić i nawilżyć skórę. Do domowego użytku polecam większe pojemności: 150ml lub 300ml.

Woda termalna Eau Thermale Avène – skład: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua) Gas : Nitrogen

Dermatologiczna emulsja myjąca do cery ultrawrażliwej BASICLAB, Woda termalna Eau Thermale Avène oraz Kojący płyn micelarny do cery wrażliwej i nadwrażliwej MicellAIR Nivea.

Dermatologiczna emulsja myjąca do cery ultrawrażliwej BASICLAB, Woda termalna Eau Thermale Avène oraz Kojący płyn micelarny do cery wrażliwej i nadwrażliwej MicellAIR Nivea.

3. Kojący płyn micelarny do cery wrażliwej i nadwrażliwej MicellAIR Nivea

Powiem szczerze że bardzo mało znam markę Nivea, choć jest dostępna chyba w każdym markecie lub drogerii. Niestety przy wrażliwej skórze ostrożnie podchodzę do popularnej pielęgnacji. Jednak płyn MicellAIR Nivea poleciła mi koleżanka i okazał się bardzo dobry dla mojej cery. Przypomina mi dawno wycofany płyn micelarny Eucerin. Dobrze oczyszcza skórę, spokojnie nadaje się do demakijażu oczu, nie podrażnia i nie daje uczucia ściągnięcia skóry. Poza tym – co dla mnie ważne – nie pozostawia żadnego filmu na skórze. Jest łatwo dostępny praktycznie w każdym Rossmanie i to w dwóch pojemnościach 100ml (10,49zł) i 400ml (18,99zł). Mniejszą wersję zabieram na wszystkie wyjazdy.

Kojący płyn micelarny do cery wrażliwej i nadwrażliwej MicellAIR Nivea – skład: 

Rozświetlający nawilżacz skóry na dzień i na noc Glov Lotion Hada Labo Tokyo i Wielofunkcyjny żel aloesowy Holika Holika Aloe 99%.

Rozświetlający nawilżacz skóry na dzień i na noc Glov Lotion Hada Labo Tokyo i Wielofunkcyjny żel aloesowy Holika Holika Aloe 99%.

4. Rozświetlający nawilżacz skóry na dzień i na noc Glov Lotion Hada Labo Tokyo

Rozświetlający nawilżacz skóry na dzień i na noc Glov Lotion Hada Labo Tokyo jest to lekki, bezbarwny, prawie bezzapachowy żel. Zawiera nano i macro kwas hialuronowy, kwas traneksamowy i ekstrakt Hatomugi. Kwas hialuronowy jest ostatnio modnym składnikiem, ale muszę przyznać że moja skóra go lubi. Lotion Hada Labo można stosować jako serum pod krem albo samodzielną pielęgnację. Osobiście lubię stosować go pod makijaż, ponieważ szybko się wchłania i nawilża skórę na wiele godzin. Nie podrażnia skóry, nawet pod oczami. Opakowanie jest spore, bo aż 150ml (cena to 49,90zł). Produkt dostępny jest praktycznie w każdym Rossmanie, często w promocji.

Rozświetlający nawilżacz skóry na dzień i na noc Glov Lotion Hada Labo Tokyo – skład: Dipropylene Glycol, Glycerin, Pentylene Glycol, Tranexamic Acid, Sorbitol, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid Saccharomyces/Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed Ferment Filtrate, Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed Extract, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Butylene Glycol, Polysorbate 20, Styrene/VP Copolymer, Carbomer, Diglycerin, Disodium EDTA, Phenoxyethanol

Wielofunkcyjny żel aloesowy Holika Holika Aloe 99% oraz Rozświetlający nawilżacz skóry na dzień i na noc Glov Lotion Hada Labo Tokyo.

Wielofunkcyjny żel aloesowy Holika Holika Aloe 99% oraz Rozświetlający nawilżacz skóry na dzień i na noc Glov Lotion Hada Labo Tokyo.

5. Wielofunkcyjny żel aloesowy Holika Holika Aloe 99%

Na zakończenie zostawiłam bardzo znany i lubiany kosmetyk. Żel aloesowy Holika Holika który początkowo robił furrorę w internecie ale teraz można go kupić w Polsce stacjonarnie. Pomimo prostego składu jest bardzo wszechstronny. . Produkt Holika Holika lubię używać szczególnie jako dodatkowy nawilżacz pod krem oraz jako balsam do ciała po opalaniu. Pięknie świeżo pachnie i podoba mi się jego opakowanie. Uważam, że to najlepszy żel aloesowy jaki można obecnie kupić. Dostępny np: w Super Pharm czy Hebe i to w dwóch pojemnościach: 55ml (27,99zł) i 250ml (59,99zł).

Wielofunkcyjny żel aloesowy Holika Holika Aloe 99% – skład: Aloe Barbadensis Leaf Juice, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Centella Asiatica Extract, Bambusa Vulgaris Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Zea Mays (Corn) Leaf Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Polyacrylate, Carbomer, Triethanolamine, Fragrance, Phenoxyethanol

Jeśli jesteście ciekawe jak do czego przyda Wam się jeszcze żel aloesowy zapraszam do artykułu: Żel aloesowy – niezbędnik w kosmetyczce) gdzie opisałam kilka zastosowań.

Napiszcie też w komentarzach jakie kosmetyki sprawdzają się jeszcze do bardzo wrażliwej skóry.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Twoje zdanie ma znaczenie! Zapraszam do dyskusji w komentarzach

24 komentarzy do "Moje TOP 5 w pielęgnacji cery bardzo wrażliwej"

Powiadom o
avatar

Sortuj komentarze::   od najnowszych | od najstarszych
Gabi
Gość
Gabi
21 lipiec 2023 16:49

Uwielbiam aloes HOLIKA HOLIKA. Zamawiałam już dawno na stronach kosmetyki z Azji :) Teraz też przez neta bardziej się opłaca tylko trzeba uważać na podróbki

Madzia
Gość
Madzia
21 lipiec 2023 20:03

Spadłaś mi z nieba z tym artykułem! Miałam zawsze normalną skórę. Wszystkie kremy które używałam były spoko. Nawet jakieś tam najtańsze z Ziai kupowałam byle nawilżający i było spoko. W tą zimę miałam różne stresy i pojawił się u mnie trądzik różowaty. Początkowo nie wiedziałam o co chodzi, ale poszłam do dermatologa, przeszłam kurację antybiotykową i było oki. Teraz niby wszystko spoko a jednak co nie użyję jakiś nowy krem to albo zaraz mam całą czerwoną skórę albo mnie szczypie. Jak zmyję makijaż to potem 2 godziny chodzę cała czerwona. Masakra po prostu. Już zmieniłam pielęgnację na jakieś produkty z apteki które przepisała mi pani dermatolog, ale chciałoby się czasem użyć czego normalnego z drogerii a nie te mazidła hehe. Co z resztą kosztują fortunę. Także dzięki bardzo coś sobie popróbuję. Pozdro

Monika
Gość
Monika
22 lipiec 2023 11:13

Ja też lubię wodę termalną 🙂 Gdzieś przeczytałam że dobrze jest zwilżyć skórę przed nakładaniem olejków i już zawsze tak robię 🙂

Ola
Gość
Ola
22 lipiec 2023 23:29

Znam wszystkie kosmetyki z tego artykułu hihi. Poza tym żelem Basic Lab. Od paru lat używam Cetaphilu ale może już pora na zmianę?

Kasia
Gość
Kasia
23 lipiec 2023 10:46

Ciekawy artykuł Julio :) Płyn micelarny Nivea znam i lubię. Żel aloesowy też super. Wodę termalną miałam ale jakoś nie przekonała mnie. Pozdrawiam

Daria
Gość
Daria
23 lipiec 2023 18:32

Dla mnie top 5 to:
1. Żel do mycia buzi od Cerave, 2. żel aloesowy Holika, 3. płyn micelarny z Biodermy, 4. serum z witaminą C, 5. filtr przeciwsłoneczny Anthelios La Roche Posay

Magda
Gość
Magda
24 lipiec 2023 15:08

Ja jakoś nie mogę się przekonać do wody termalnej. Miałam od Uriage i wydawało mi się że bardziej wysusza niż nawilża skórę.

Sandra
Gość
Sandra
24 lipiec 2023 20:09

Nie wszystko jest dla wszystkich. U mnie też woda termalna się nie sprawdziła tak samo jak micel z Nivea. Za to Hada Labo jest świetną firmą i pomimo wrazliwej skóry wszystkie kremy z kwasem super się u mnie sprawdzają

Zuza
Gość
Zuza
26 lipiec 2023 12:16

Mało ostatnio u Ciebie recenzji kosmetyków do ciała. Polecasz coś do suchej skóry?

Alex
Gość
Alex
28 lipiec 2023 17:17

Fajny blog! Pozdro

Paulina
Gość
Paulina
31 lipiec 2023 08:49

Nie znam się na składach. Mogłabyś coś więcej napisać o tej emulsji do mycia buzi?

wpDiscuz
  • AKTUALNIE NAJPOPULARNIEJSZE WPISY JulioBlog.pl: