Analiza składów 2 produktów do mycia skóry wrażliwej

Dzisiaj zapraszam Wam na analizę składu dwóch produktów myjących do cery wrażliwej. 

Ostatnio pokazywałam Wam moje Top 5 produktów do pielęgnacji cery bardzo wrażliwej i widzę że artykuł wzbudził Wasze zainteresowanie (link: MOJE TOP 5 W PIELĘGNACJI CERY BARDZO WRAŻLIWEJ). Dziękuję Wam za wszystkie komentarze! Część z nich dotyczyła produktu myjącego, jakim jest Dermatologiczna emulsja myjąca do cery ultrawrażliwej MICELLIS BASICLAB. Dziś napiszę więcej o jej składzie, oraz porównam ją z drugim kosmetykiem myjącym tej samej marki, który miałam okazję testować.

BASICLAB Dermatologiczna emulsja myjąca kojący żel oczyszczający skórę bardzo wrażliwą JulioBlog

Dermatologiczna emulsja myjąca do cery ultrawrażliwej Micellis Basic Lab oraz Kojący żel oczyszczający do skóry naczynkowej i wrażliwej Micellis Basic Lab

Zacznijmy od Dermatologicznej emulsji myjącej do cery ultrawrażliwej Micellis BasicLab, którą pokazywałam w poprzednim wpisie tylko w mniejszym opakowaniu. Kosmetyk bardzo dobrze oczyszcza skórę i jest łagodny. Nie przesusza i nie podrażnia, a  poza tym jest bardzo wydajny. Dlatego z przyjemnością sięgnęłam po kolejne opakowanie.

Składniki Dermatologicznej emulsji myjącej do cery ultrawrażliwej MICELLIS BASICLAB: Aqua, Cetearyl Alcohol, Shea Butter Ethyl Esters, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl/Capryl Glucoside, Glycerin, Squalane, Glyceryl Stearate SE, Panthenol, Sucrose Stearate, Inulin, Betaglucan, Ceramide NP, Ceramide AP, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Glucose, Saccharide Isomerate, Borago Officinalis Seed Oil, Gluconolactone, Allantoin, Tocopherol, Calcium Gluconate, Lactic Acid, Citric Acid, Sodium Citrate, Xanthan Gum, Polyaminopropyl Biguanide, Sodium Benzoate.

Jak na produkt do ultrawrażliwej cery, skład wydaje się dość długi i skomplikowany. Ale zobaczcie, że oprócz składników myjących mamy tutaj różne nawilżacze. Zatem po kolei:

  1. Aqua  – Woda: Podstawowy składnik kosmetyczny, który działa jako rozpuszczalnik i zapewnia produktom odpowiednią konsystencję.
  2. Cetearyl Alcohol: Jest alkoholem tłuszczowym, który działa jako emolient.
  3. Shea Butter Ethyl Esters: Jest estrem masła shea, które działa jako substancja nawilżająca i chroniąca skórę przed utratą wilgoci.
  4. Caprylic/Capric Triglyceride: Jest mieszaniną kwasów tłuszczowych pochodzących z oleju kokosowego i gliceryny, działa jako emolient i rozpuszczalnik.
  5. Caprylyl/Capryl Glucoside: Jest łagodnym środkiem powierzchniowo czynnym, który działa jako środek myjący i pianotwórczy.
  6. Glycerin – Gliceryna: Jest humektantem, który przyciąga i zatrzymuje wilgoć, pomagając w nawilżeniu skóry.
  7. Squalane – Skwalan: To składnik pochodzenia, działający jako emolient i składnik nawilżający.
  8. Glyceryl Stearate SE: Emulgator, który pomaga połączyć oleje i wodę w kosmetyku.
  9. Panthenol: Jest formą witaminy B5, znanej ze swoich właściwości nawilżających i łagodzących.
  10. Sucrose Stearate: Jest emulgatorem i działa jako składnik stabilizujący kosmetyk.
  11. Inulina: To substancja nawilżająca i kondycjonująca skórę.
  12. Betaglucan: Jest substancją o właściwościach przeciwzapalnych i nawilżających, która może wspomóc odbudowę bariery skórnej.
  13. Ceramide NP, Ceramide AP: To ceramidy, które są naturalnymi składnikami bariery ochronnej skóry, pomagając w utrzymaniu jej zdrowia i nawilżeniu.
  14. Alpha-Glucan Oligosaccharide: To składnik pochodzenia roślinnego, który działa jako prebiotyk dla mikroorganizmów na skórze, wspomagając jej naturalną równowagę.
  15. Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Glucose, Saccharide Isomerate: Te składniki są humektantami, które pomagają utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry.
  16. Borago Officinalis Seed Oil: Jest olejem z nasion ogórecznika lekarskiego, zawiera kwasy tłuszczowe i może działać jako składnik nawilżający.
  17. Gluconolactone: To substancja o właściwościach łagodzących i przeciwutleniających.
  18. Alantoina: Działa łagodząco i przyspiesza procesy gojenia skóry.
  19. Tocopherol: To nic innego jak witamina E, znana ze swoich właściwości przeciwutleniających, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
  20. Calcium Gluconate: Jest substancją stosowaną w pielęgnacji skóry, może działać łagodząco.
  21. Lactic Acid, Citric Acid, Sodium Citrate: Są to kwasy organiczne, które regulują pH produktu i mogą pomóc złuszczyć martwe komórki skóry.
  22. Guma xantanowa: Jest substancją zagęszczającą i stabilizującą.
  23. Polyaminopropyl Biguanide: To konserwant, który pomaga utrzymać trwałość produktu.
  24. Sodium Benzoate: Jest konserwantem, który zapobiega rozwojowi mikroorganizmów w produkcie.
dermatologiczna emulsja myjąca do bardzo wrażliwej cery ultrawrażliwej skóry skłnnej do podrażnień

Dermatologiczna emulsja myjąca do cery ultrawrażliwej Micellis Basic Lab w opakowaniu z pompką 300ml, oraz Dermatologiczna emulsja myjąca do cery ultrawrażliwej Micellis Basic Lab w tubce 100ml

Jak widzicie Dermatologiczna emulsja myjąca do cery ultrawrażliwej MICELLIS BASICLAB oprócz składników myjących zawiera szereg składników o właściwościach nawilżających, łagodzących i ochronnych. Dlatego używając tego produktu nie muszę się martwić, że moja cera będzie podrażniona, ściągnięta, przesuszona czy zaczerwieniona.

Drugi produkt, który będzie przedmiotem dzisiejszego wpisu to Kojący żel oczyszczający do skóry naczynkowej i wrażliwej również z serii Micellis od firmy BasicLab.

Kojący żel oczyszczający do skóry naczynkowej i wrażliwej MICELLIS BASICLAB – skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Sodium Cocoamphoacetate, Glycerin, Betaine, Naringenin, Ectoine, Arginine, Panthenyl Triacetate, Panthenol, Allantoin, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Lactic Acid, Citric Acid, Levulinic Acid, Sodium Levulinate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

Kojący żel oczyszczający do skóry naczynkowej i wrażliwej MICELLIS BASICLAB również jest fajnym produktem oczyszcającym. Ma konsystencję żelu, wygodne opakowanie z pompką i świetnie radzi sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami skóry. Ma też łagodny, leciuteńko owocowy, więc nie jest typowo emolientowym produktem do cery bardzo wrażliwej. I choć nie przesusza skóry, ani jej nie podrażnia to jednak mam wrażenie, że moja cera jest bardziej otulona po użyciu Dermatologicznej emulsji MICELLIS BASICLAB (tej w białym opakowaniu, o której pisałam wcześniej).

jak działa żel do wrażliwej cery opis wyszczególnienie wyjaśnienie każdego składnika po kolei SKŁAD

Kojący żel oczyszczający do skóry naczynkowej i wrażliwej Micellis Basic Lab – składniki

Jeśli chodzi o składniki, to w Kojącym żelu do cery naczynkowej Basic Lab znajdziecie:

  1. Aqua (Woda): Jest podstawowym składnikiem wielu kosmetyków i pełni funkcję rozpuszczalnika oraz zapewnia konsystencję produktu.
  2. Lauryl Glucoside: To łagodny środek powierzchniowo czynny, który działa jako emulgator i detergent. Pomaga w usunięciu zanieczyszczeń i nadaje produktowi właściwości pianotwórcze.
  3. Sodium Cocoamphoacetate: To inny łagodny środek powierzchniowo czynny, który działa jako detergent, pomaga w oczyszczaniu skóry.
  4. Glycerin – Gliceryna: Jest humektantem, który przyciąga i zatrzymuje wilgoć, pomagając w nawilżeniu skóry.
  5. Betaina: Jest naturalnym składnikiem roślinnym, również działa jako humektant, pomagając w nawilżeniu i zmiękczaniu skóry.
  6. Naringenin: Jest flawonoidem pochodzącym z grejpfruta, znany ze swoich właściwości przeciwutleniających, które mogą pomóc w ochronie skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
  7. Ectoine: To związek o właściwościach przeciwzapalnych i nawilżających, który pomaga w ochronie skóry przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.
  8. Arginina: Jest aminokwasem, który może działać jako kondycjoner i nawilżający składnik.
  9. Panthenyl Triacetate: To forma witaminy B5 (pantenolu), która może pomóc w poprawie kondycji skóry i zapewnieniu jej nawilżenia.
  10. Panthenol: Jest kolejną formą witaminy B5, znana ze swoich właściwości nawilżających i łagodzących podrażnienia skóry.
  11. Allantoin: Ma właściwości łagodzące i przyspiesza procesy gojenia skóry.
  12. Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum: Te składniki są pochodzenia roślinnego i mają właściwości nawilżające i kondycjonujące.
  13. Kwas mlekowy (Lactic Acid), Kwas cytrynowy (Citric Acid), Kwas levulinowy (Levulinic Acid), Sodium Levulinate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate: To konserwanty i regulują pH produktu, zapewniając jego stabilność i bezpieczeństwo.

Jak więc widzicie, skład Kojącego żelu oczyszczającego do skóry naczynkowej i wrażliwej Micellis BasicLab jest skoncentrowany na oczyszczaniu skóry, nawilżaniu jej i łagodzeniu podrażnień

kosmetyki myjące oczyszczające wrażliwą skórę bardzo delikatną cerę porównanie składów analiza

Kojący żel oczyszczający do skóry naczynkowej i wrażliwej Micellis Basic Lab i Dermatologiczna emulsja myjąca do cery ultrawrażliwej Micellis Basic Lab – etykietyproduktów

PODSUMOWUJĄC:

W obydwu produktach myjących Basic Lab mamy dobre składy nakierowane nie tylko na oczyszczanie skóry, ale też łagodzenie podrażnień oraz nawilżanie. Obydwa działają bardzo dobrze i używam ich z przyjemnością. Jeśli miałabym wybierać, to wolę jednak Dermatologiczną emulsję myjącą BASICLAB.

Dajcie znać w komentarzach jaki produkt myjący jest dla Was najlepszy! A jeśli chciałybyście wypróbować produkty BASICLAB to jest ku temu okazja, ponieważ mam dla Was zniżkę :)
W sklepie internetowym marki, po wpisaniu kodu rabatowego: JULIOBLOG20 dostaniecie aż 20% rabatu i to na cały asortyment.  Polecam Waszej uwadze szczególnie produkty oczyszczające: https://basiclab.shop/kategoria/oczyszczanie-twarzy

BASICLAB DERMOCOSMETICS BASIC LAB Basic Lab BasicLab dermokosmetyki

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Twoje zdanie ma znaczenie! Zapraszam do dyskusji w komentarzach

11 komentarzy do "Analiza składów 2 produktów do mycia skóry wrażliwej"

Powiadom o
avatar

Sortuj komentarze::   od najnowszych | od najstarszych
Ola
Gość
Ola
9 sierpień 2023 13:56

Ja używam Cetaphilu. Będzie już parę lat, ale może pora na zmianę, hmmm

Alex
Gość
Alex
9 sierpień 2023 16:59

Ja również mam wrażliwą skórę. Ostatnio używam Cerave. Niestety do tanich nie należy. Wcale też nie jest taki wydajny jak sądziłam. Następnym razem wypróbuję coś innego

Zuza
Gość
Zuza
9 sierpień 2023 22:50

Wow ale dokładna analiza składów Julio 😀 Fajnie że po ludzku wytłumaczyłaś :)

Sandra
Gość
Sandra
10 sierpień 2023 09:57

Gdzie są produkowane te kosmetyki?

Magda
Gość
Magda
12 sierpień 2023 12:57

Do kiedy jest ważny kod rabatowy?

Magda
Gość
Magda
15 sierpień 2023 12:53

Czy któryś z tych żeli się trochę pieni? Nie lubię tempych konsystencji :p

wpDiscuz
  • AKTUALNIE NAJPOPULARNIEJSZE WPISY JulioBlog.pl: